jak spakowac sie na weekend za miastem

Weekend za miastem? Co zabrać ze sobą?

Weekend to doskonała okazja na zorganizowanie mini-wypoczynku. Sprzyja temu piękna, słoneczna pogoda i chęć zapomnienia, nawet na chwilę, o codziennej rutynie i ciążących obowiązkach. Co powinno się zabrać ze sobą, by weekend był naprawdę udany, a o czym można zapomnieć?

Odpowiednie ubrania to podstawa

Przed spakowaniem się na wyjazd warto sprawdzić, jaka czeka nas pogoda. Oczywiście weekend to zaledwie dwa dni, ale trzeba być przygotowanym na wszystkie okoliczności. Nawet, jeżeli zapowiada się pełen słońca, gorący weekend, to warto spakować jeden ciepły sweter i długie spodnie – nie można przecież marznąć w czasie wypoczynku i wrócić z przeziębieniem czy grypą.

To samo dotyczy zapowiedzi deszczowej pogody. Mimo wszystko można zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym i T-shirt z krótkim rękawem. Bycie przygotowanym na wszystko sprawi, że z krótkiego wypadu na pewno wróci się w dobrych humorach.

 

Bez butów ani rusz

Dobre buty także należą do podstawowego wyposażenia walizki na weekendowy wyjazd. Najlepiej wcześniej zaplanować, co chce się robić w czasie wyjazdu i na tej podstawie wybrać obuwie. Jeżeli planuje się długie spacery lub wędrówki po górach, w walizce powinny znaleźć się wygodne buty trekkingowe lub sportowe – koniecznie z twardą podeszwą. Z kolei, gdy planując jedynie leniwe zwiedzanie miasta czy miejscowych restauracji, lepszym wyborem będą lekkie sandały czy tenisówki.

Warto zabrać ze sobą jeszcze jedną parę butów, którą wykorzysta się na zmianę, do chodzenia w wynajętym pokoju hotelowym czy prywatnej kwaterze. Najlepsze będą więc balerinki, klapki, a nawet nasze domowe kapcie. Tutaj liczy się przede wszystkim komfort i wygoda, a nie najnowsze trendy.

 

Jakie kosmetyki i leki należy ze sobą zabrać?

W podróży świetnie sprawdzają się darmowe próbki kosmetyków lub mini-wersje. Przed wyjazdem warto przygotować niewielką, podróżną kosmetyczkę, w której powinny się znaleźć przede wszystkim: pasta do zębów, szampon, odżywka do włosów oraz żel pod prysznic. Bardzo dobrym wyborem będą kosmetyki przeznaczone dla całej rodziny – dzięki temu nie trzeba pakować osobnych produktów dla każdego.

Nie powinno się również wyjeżdżać bez zestawu podstawowych leków, a więc tabletek przeciwbólowych, plastrów opatrunkowych, czegoś do przemywania ran, kremu z filtrem przeciwsłonecznym oraz środków na ukąszenia owadów. Jeżeli kosmetyczka okaże się naprawdę mała, warto zawsze mieć ją pod ręką.

 

Pamiętajmy o dzieciach

Weekend za miastem to doskonała rozrywka nie tylko dla dorosłych – to także prawdziwa frajda dla dzieci. Aby jednak wszystko przebiegło bez problemu, należy odpowiednio spakować walizkę malucha. Powinny się w niej znaleźć nie tylko ubrania na ciepłe i zimne dni, ale też odpowiednie obuwie. Warto mieć ze sobą także leki przeciw biegunce i chorobie lokomocyjnej, a także wapno (w wypadku uczulenia) oraz środki na przeziębienie. Bagaż dziecka powinno się uzupełnić również o jego ulubioną zabawkę, poduszkę do samochodu i przekąski, które może zjeść w czasie podróży. Przed wyjazdem warto sporządzić listę – dzięki temu o niczym się nie zapomni.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *