Czy tablet może zastąpić komputer?

   Żyjąc w XXI wieku, z dnia na dzień dowiadujemy się o nowinkach ze świata technologii. Jednego dnia mamy premierę kolejnego modelu smartfona bardzo znanej marki, drugiego dnia zostajemy zaznajomieni z projektem nowego urządzenia, które za kilka lat może zostać wprowadzone na rynek i skraść serca miłośników technologii. Codziennie inżynierowie pracują nad udoskonalaniem określonego urządzenia po to, aby korzystało się z niego jak najlepiej oraz najwygodniej.

W dzisiejszych czasach przychodzi na myśl bardzo wiele pytań dotyczących właśnie technologii. Jednym z tych pytań może być ciekawe zagadnienie, mianowicie czy tablet, który jest swego rodzaju nowością na rynku, jest w stanie w niedalekiej przyszłości wyprzeć z rynku i skutecznie konkurować ze starym, dobrym komputerem stacjonarnym.

 

Czy tablet zastąpi komputer?

Kwestia ta jest niezwykle interesująca, ponieważ rzeczywiście to małe urządzenie może być zastąpione za komputer stacjonarnym w bardzo efektywny sposób. Warto zauważyć, że parametry najnowszych tabletów zaczynają bardzo powoli dorównywać komputerom średniej jakości. Już teraz z łatwością można w odpowiedni sposób podłączyć monitor, myszkę czy klawiaturę do laptopa, robiąc z niego swego rodzaju komputer stacjonarny. Jedynym mankamentem w tej w chwili wydaje się być wielkość matrycy, ponieważ obecne tablety są stosunkowo małe i nie dorównują zwykłym monitorom stosowanych przy komputerze. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie podłączyć zewnętrzny monitor do tabletu, aby cieszyć się lepszą rozdzielczością podczas pracy z takim urządzeniem. Mimo wszystko, dla osób które nie korzystają z komputera do celów rozrywkowych ( granie w gry komputerowe ), to tablet wraz z wcześniej wymienionymi urządzeniami może być bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli przy okazji przyszły użytkownik takiego urządzenia ceni sobie przestrzenność oraz „mobilność” całego zestawu.Komputer, tablet, smartfon

Warto także rozpatrzyć przypadek pracy biurowej z takowym tabletem. Wydaje się, że osoby nie mające styczności z technologiami (osoby starsze) mają większą zdolność do nauczenia się podstaw obsługi komputera, niż tabletu. Ponadto należy zaznaczyć, że podłączenie do tabletu wraz z odpowiednią konfiguracją takich urządzeń jak faks czy drukarka, może być i jest na tę chwilę dużo bardziej uciążliwe, niż podłączenie tych urządzeń do komputera stacjonarnego.

Trzeba zwrócić również uwagę na fakt, że tablet i komputer to dwa różne światy pod względem systemu operacyjnego. W poczciwych komputerach stacjonarnych przoduje tutaj Windows, Linux oraz system operacyjny firmy Apple. W tabletach głównym systemem operacyjnym jest Android, oraz podobnie jak w komputerach stacjonarnych, system operacyjny firmy Apple – iOS. Bardzo możliwe, że to właśnie firma Apple zaimplementuje nowe rozwiązania, w kwestii wyparcia komputera przez tablet.

 

Co nas czeka w przyszłości?

Cała idea wydaje się być na tę chwilę tematem odległym. Większość z nas, w obecnych czasach jest niezwykle przyzwyczajona do komputerów, co wiąże się z mniejszą chęcią do zmiany urządzenia na podobne do obecnego. Mimo wszystko patrząc w przyszłość, kiedy nowe pokolenia będą miały większą styczność z tabletem niżeli z komputerem, wydawać by się mogło, że tablet na dobre wyprze komputer z dnia codziennego. Czy taka sytuacja kiedyś nastąpi? Tego nie wiemy, jednak na pewno istnieje taka możliwość.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *