Skuteczne utrwalanie fryzury

Im bardziej misterną fryzurę ułożymy, tym większego zawodu doznamy, gdy kilka podmuchów wiatru lub ulewa zniszczą nasze starania. Możemy jednak temu zapobiec, stosując odpowiednie kosmetyki oraz przestrzegając kilku prostych zasad.

Lakier czy pianka?

Gdy myślimy o utrwalaniu fryzury, najbardziej oczywistym sposobem na uzyskanie upragnionego efektu wydaje się użycie lakieru do włosów. I faktycznie, prawidłowo użyty, może uratować nasze skręcone kosmyki przed rozprostowaniem lub oklapnięciem. Aby był jeszcze bardziej skuteczny pamiętajmy o tym, by zawsze nanosić go na włosy zgodnie z kierunkiem strumienia powietrza wydobywającego się z suszarki – dzięki temu wzmocnimy naturalny efekt układania włosów. Jeżeli natomiast zależy nam na tym, by wizualnie zwiększyć objętość włosów, suszmy je zawsze z pochyloną głową, a następnie spryskujmy lakierem, nie zmieniając przy tym pozycji. Choć lakier pomaga utrwalić fryzurę, to nie należy go stosować zbyt często ani w nadmiernych ilościach, ponieważ łatwo może zmienić nasze włosy w nieestetyczne strąki.

Dobrą alternatywą dla lakieru może być pianka, która skutecznie zwiększy objętość włosów i pomoże utrwalić loki oraz fale. Można ją zarówno nanosić na włosy palcami, jak i nakładać przy użyciu grzebienia – ta druga metoda sprawdzi się, jeżeli zależy nam na uzyskaniu idealnie prostych włosów. Jeśli natomiast marzymy o lokach, to warto uformować skręty palcami, na które wcześniej naniosłyśmy piankę. Jej działanie będzie najbardziej skuteczne wtedy, gdy pokryjemy nią wilgotne włosy, lecz odrobinę preparatu możemy nanieść także na suche końcówki.

Kosmetyki do zadań specjalnych

Nie tylko pianka i lakier sprawdzą się przy utrwalaniu fryzury. W sklepach dostępne są również rozmaite woski, żele oraz pasty, które możemy zastosować do zabezpieczenia stylizacji na minimum kilka godzin. Stosując żel musimy jednak liczyć się z tym, że posmarowane nim włosy uzyskają nienaturalny blask. Jeżeli chcemy uniknąć tego efektu, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie specjalna pasta matująca, którą należy nałożyć na wilgotne włosy. Do utrwalania fryzury można wykorzystać też gumę, która pozwoli nam zrealizować najbardziej szalone pomysły, lecz pamiętajmy, by zawsze nanosić ją na suche włosy.

Pianka, lakier, guma, wosk i pasta – wybór kosmetyków zabezpieczających fryzurę przed utratą nadanej formy jest bardzo szeroki. Niezależnie od tego, którym z nich utrwalimy fryzurę, pamiętajmy o jego oszczędnym stosowaniu – nadmiar preparatu może bowiem wywołać odwrotne wrażenie i oszpecić włosy.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *