Krawat – elegancki element garderoby mężczyzny

Szyk i elegancja – z tym najczęściej kojarzy się męski krawat. Jeśli jednak zadać pytanie, jaki pasuje do jakiej sytuacji oraz czym powinien charakteryzować prawidłowy, z pewnością niewiele osób będzie potrafiło na to pytanie odpowiedzieć. Oto krótki przewodnik – poradnik na ten temat, wyjaśniający, co warto wiedzieć w tej materii.

Jaki powinien być porządny krawat?

Krawaty uznawane za perfekcyjne wykonane są z czystego jedwabiu. Choć wiele dostępnych w sklepach ma metkę, która zaświadcza, że zrobiono je ze stuprocentowego jedwabiu, są to bardzo często podróbki. Łatwo sprawdzić to po cenie – nie zaliczają się do tanich, a prawdziwy jedwabny krawat to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych! Dlatego dużą popularnością cieszą się wełniane, skórzane i tweedowe, a także najpowszechniejsze na rynku poliestrowe. Porządnie wykonany nie powinien marszczyć się i nie zagniatać, co można sprawdzić w sklepie choćby we własnej dłoni. Powinien mieć także szlufkę od wewnętrznej strony, która przytrzyma cienką końcówkę po zawiązaniu. Szerokość krawata musi być dobrana do postury osoby go noszącej. Tu sprawdza się prosta zasada, że do szczupłych sylwetek pasują wąskie, zaś szerokie do szerokich.

Na https://www.sklep.wittchen.com/man/category/76/krawaty-i-poszetki.html znajdziesz szeroki wybór krawatów.

Jak nosić?
Dobrze założone krawaty są maksymalnie dociągnięte – nie mogą odsłaniać górnego guzika koszuli. A z drugiej strony, przy końcu, czubek powinien docierać do środka klamry paska od spodni. Jego kolor oraz deseń powinny korespondować nie tylko z kolorem marynarki i koszuli, ale również i cerą mężczyzny, który go nosi. Czerwony czy bordowy krawat przy bladej cerze będzie wyglądać dość nieporządnie. Wiele osób preferuje natomiast kontrast garderoby typu biała koszula, ciemny garnitur i stonowany krawat. Inni z kolei stawiają na monochromatykę, czyli garnitur, koszula i krawat w tym samym kolorze, dopuszczalne są jednak delikatne różnMężczyzna z krawatemice odcieni każdego elementu.

Jak wiązać?

Zagadnienie, jak wiązać krawaty to temat nie na krótkie opracowanie, ale wręcz całą książkę – i to opasłą! Sposobów wiązania krawatów jest kilkadziesiąt – niektóre proste, wymagające 3-4 ruchów, inne natomiast skomplikowane niczym orgiami. Widać to po wielu stronach w sieci, które wyjaśniają, jak wiązać go krok po kroku, a także licznych klipach wideo pokazujących wiązanie krawatów. Dzięki temu nawet laik może nauczyć się prawidłowo robić węża, jednak wymaga to poświęcenia czasu na ćwiczenia, a potem wypróbowanie w praktyce, który będzie najlepiej pasował podczas noszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *