modna apaszka

Do czego nosić apaszkę?

Apaszka kojarzy się zwykle z paryskim szykiem. Kobiety mieszkające w stolicy Francji noszą ją praktycznie do wszystkiego. Czy apaszka faktycznie pasuje do każdej stylizacji? Do czego można ją nosić i jak ją wiązać? My podpowiadamy – warto ją mieć przynajmniej jedną apaszkę w swojej szafie – wtedy Twoje stylizacje nabiorą zupełnie nowego wymiaru.

Jak wygląda apaszka?

Apaszka to niewielki kawałek delikatnego materiału w kształcie kwadratu. Najczęściej wykonana jest z takich materiałów jak: jedwab, bawełna, poliester i wiskoza. Apaszki są z reguły mniejsze niż chusty. Mają boki o długości do 90 cm.

Apaszkę warto mieć w swojej szafie, gdyż jest to ponadczasowy dodatek, który pasuje do wielu stylizacji zarówno formalnych, jak i codziennych.

Jak nosić apaszkę?

Przeważnie apaszka kojarzy się z niewielką chusteczką zamotaną wokół szyi. Jednak można ją nosić na wiele innych sposobów. Tworząc z niej pasek możemy obwiązać ją wokół paska torebki, nadając tym samym dodatkowi nowy, intrygujący wygląd. W takiej formie apaszka może zastąpić opaskę do włosów lub bransoletkę na rękę.

Wybierając apaszkę należy wziąć pod uwagę wygląd pozostałych elementów stylizacji. Warto  trzymać się jednej sprawdzonej zasady – jeżeli główny element stylizacji np. sukienka czy płaszcz jest gładki i jednolity, można wybrać apaszkę wzorzystą lub w wyrazistym kolorze, przy wyrazistym elemencie głównym lepiej postawić na stonowaną kolorystykę apaszki. Zawsze modne są jednolite, ciemne apaszki oraz te w jasne grochy.

Chusty i apaszki damskie Lambert. Fotografia: http://www.wolczanka.pl/chusta-damska-wlc.
Chusty i apaszki damskie Lambert. Fotografia: http://www.wolczanka.pl/chusta-damska-wlc.

Do eleganckich stylizacji najlepiej wybrać apaszkę z jedwabiu lub satyny. Do codziennych sprawdzi się wiskoza i bawełna.

Kiedy nie ubierać apaszki?

Apaszki nie należy ubierać wtedy, gdy ubieramy dużą biżuterię np. długie naszyjniki czy duże  wisiory. Apaszka nie będzie pasowała również do bluz ze strojnymi dekoltami, takimi wykończonymi falbanami lub żabotem.

Z apaszki powinny również zrezygnować panie o grubej i krótkiej szyi, gdyż ten dodatek może jeszcze zwiększyć optycznie szerokość tej części ciała.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *