Czym jest krem lipidowy i jak działa?

Na rynku jest ogromna ilość kremów do twarzy, które różnią się składem i oczywiście przeznaczeniem. Podczas wyboru możemy zdecydować się na kosmetyk do cery suchej lub tłustej lub kierować się przedziałami wiekowymi – jest wiele linii kremów, na których znajduje się oznaczenie wieku, np.  „50+”. Szczególną kategorią są kremy lipidowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Czym są kremy lipidowe i jakie jest ich działanie?

Lipidy – czym są?

Kremy lipidowe wyróżniają się składem, w którym znajdują się właśnie lipidy. Są to po prostu tłuszcze. W kosmetyku wraz z innymi składnikami takimi jak woda, białka i ceramidy tworzą na skórze delikatną warstwę, która chroni skórę przed utratą wilgoci, a także przed niekorzystnymi czynnikami, jak zimno i słońce. Zasada działania opiera się na wspieraniu naturalnej warstwy lipidowej, która występuje na skórze, a często przez różne czynniki ulega zmniejszeniu lub uszkodzeniu.

Krem do twarzy z lipidami – nieoceniona pomoc dla suchej cery

Wiele osób zmaga się z suchą skórą. Nic dziwnego,  na co dzień różne czynniki oddziałują na naszą cerę. Po pierwsze temperatura – zarówno w zimie, jak i w lecie. Skóra potrzebuje ochrony przed zimnem, a także przed gorącem. W lecie jest narażona na moce słońce, natomiast zimą na mróz oraz spore różnice temperatur, kiedy wchodzimy do ogrzewanego pomieszczenia. Równie ważna jest wilgotność powietrza. Klimatyzacja a także ogrzewanie zimą mogą bardzo niekorzystnie wpływać na cerę i powodować wysuszenie. Pojawia się nieprzyjemne uczucie pieczenia i ściągnięcia. To dlatego krem lipidowy jest świetnym ratunkiem. Dzięki niemu skóra będzie stale ochraniana przed takimi sytuacjami.

Niesamowita moc olejków

W ostatnich latach oleje są ogromnie popularne w pielęgnacji. Prawdziwym hitem jest olejowanie włosów oraz zmywanie makijażu mieszanką olejków. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ oleje w całkowicie naturalny sposób pomagają w nawilżaniu skóry i włosów poprzez tworzenie lipidowej warstwy. Oprócz olejów warto sięgnąć również po profesjonalne kremy do twarzy, których skład jest tak skomponowany, aby jeszcze bardziej poprawiać stan cery. Kremy lipidowe posiadają nie tylko olejki, ale również inne składniki, których nasza skóra potrzebuje, by była zdrowa i po prostu piękna.

Krem lipidowy – uniwersalny kosmetyk dla każdej kobiety

Krem do twarzy zawierający lipidy to świetne rozwiązanie w każdym wieku. Niezależnie od tego czy mamy 20, czy 60 lat, skóra może tracić wodę. Z tego powodu wygląda na zmęczoną, a jej kolor nie jest tak promienny jak zwykle. Krem do twarzy powinien być z zasięgu ręki każdego dnia. Ochrona cery jest bardzo istotna, jeśli chcemy zachować piękny wygląd jak najdłużej, a nawilżona skóra wygląda znacznie lepiej niż cera z niedostateczną pielęgnacją.

Artykuł powstał przy wsparciu marki Tołpa.

 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *